Osuuskunta Tuottajain Maito

Maidonhankinta

Hankintapäällikkö
Antti Vauhkonen
Puh. 010381 4030
Matkap. 050-3840 606
antti.vauhkonen@valio.fi

Tuotantoneuvoja/sihteeri (Riihimäen ympäristö)
Mirja Heikkinen
Puh. 010381 4231
Matkap. 050-3840 612
mirja.heikkinen@valio.fi

 

Tuotantoneuvoja (Mikkelin ja Savonlinnan ympäristö)

Eija Järvinen

Puh. 010381 6714
Matkap. 050-3840555
eija.jarvinen@valio.fi

Tuotantoneuvoja (Savonlinnan ympäristö)

Kaija Laitinen

Matkap. 050-3840608
kaija.laitinen@valio.fi

 

Tuotantoneuvoja (Kouvolan ja Lappeenrannan ympäristö)

Aila Loikkanen

Puh. 010381 4832
Matkap. 050-3840426
aila.loikkanen@valio.fi

 

 

 

Tilasäiliöasentaja (Kouvolan ympäristö)

Pekka Leppänen

Puh. 0103814835

Matkap. 050-3840772
pekka.leppanen@valio.fi

Tilasäiliöasentaja (Lappeenrannan ympäristö)

Helge Lindh

Puh. 010381 8533
Matkap. 050-3841454
helge.lindh@valio.fi 

 

 

Tilasäiliöasentaja (Särkisalmen seutu)

Matti Roiha

Puh. 010381 6721

Matkap. 050-3841463

matti.roiha@valio.fi 

Tilasäiliöhuolto ostopalveluna Riihimäen, Lahden, Itä-Hämeen, Lounais-Hämeen ja Mikkelin  alueella
KYLMÄKÄRKI Oy

075 - 756 5000

 

 

 

 

Valio.fi

Suomen suurin maidonvalmistaja

Valma

Valiolaisten maidontuottajien tiedotuskanava

Valmakauppa

Valiolaisten maidontuottajien kauppa